خرید و دانلود<تحقیق توسعه گردشگری با دیدگاه راهبردی>

تحقیق توسعه گردشگری با دیدگاه راهبردی,ادبیات نظری توسعه گردشگری با دیدگاه راهبردی,مبانی نظری توسعه گردشگری با دیدگاه راهبردی,پیشینه تحقیق توسعه گردشگری با دیدگاه راهبردی,مقاله توسعه گردشگری با دیدگاه راهبردی,توسعه گردشگری با دیدگاه راهبردی (فصل ,,, تحقیق توسعه گردشگری با دیدگاه راهبردی بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع تحقیق توسعه گردشگری با دیدگاه راهبردی.قابل مشاهده می باشد

توضیحات:دانلود تحقیق با موضوع توسعه گردشگری با دیدگاه راهبردی،
در قالب doc و در 64 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:واژه ((توریسم ))از دوبخش ترکیب یافته است :((تور)) به معنای سفر ،گشت،مسافرت، سیاحت، و((ایسم)) ،پسوندی که اشاره به مکتب یا اندیشه ای فلسفی ،مذهبی ، سیاسی ،ادبی وغیره دارد. بنابراین توریسم یعنی مکتبی که پایه فکری آن سیاحت وگردشگری است.
ریشه یونانی این واژه ((توریست)) است که از یونان به اسپانیا ، سپس به فرانسه واز آنجا به انگلیس واردشده است. در قرن 14میلادی ، tour به معنای ((نوبت)) یا ((دوره خدمت)) در قرن 15به معنای ((حرکت دورانی)) ودرقرن17 به معنای ((مسافرت کردن به اطراف )) به کارمی رفت ودرقرن 18و19 کلمات ((توریسم))و((توریست)) از آن گرفته شد. توریسم نه تنها درزبان های فرانسوی وانگلیسی ،بلکه در اکثر زبان های زنده دنیا بااندکی اختلاف درتلفظ ،مفهومی مشترک دارد. در زبان فرانسه تور علاوه بر ((نوبت)) ،به مفهوم ((حرکت)) ،((مسافرت)) و((گردش))نیزمی باشد، خواه این گردش به دور دنیاویاحرکت به دور محوری باشد. (شاهد ،‌1388،ص 9)
درفرهنگ لغات فارسی ، گردشگری راچنین تعریف کرده اند: در اقطارعالم سفرکردن وشناخت،مسافرت برای تفریح وسرگرمی،سفری که در آن مسافربه مقصدی می رودوسپس به محل سکونت خود بازمی گردد.
بورکات ومرلیک در سال 1981 گردشگری راسفری موقتی وکوتاه معرفی می کنند که درآن گردشگر برای سیروسیاحت به منطقه ای خارج از محل سکونت وکار خود می رود.
سازمان جهانی گردشگری تعریف جامعی را از گردشگری ارائه داده است که بسیاری از محققان وصاحب نظران آن را به رسمیت شناخته اند. سازمان مذکور گردشگری رااینگونه تعریف کرده است: ((تمام مسافرت هایی که منجر به اقامت حداقل یک شبه درمقصد شود، امامدت زمان دوربودن از منزل نباید بیش از یک سال باشد)) . ( رضوانی ، 1374، ص 97)

2-2- تاريخچه گردشگري
2-2-1- عهد باستان
مردم تمدن های ما قبل تاریخ با اهداف مختلفی از جمله غذا ، آب و هوا ، دوری از خطر و یا بلایای طبیعی اقدام به مسافرت می کردند . با گذشت زمان و کسب فنون و دانش های مختلف ، مردم اندک اندک تمایل به یکجا نشینی پیدا کردند و از این به بعد بیشتر با انگیزه ی تجارت و معامله مسافرت می کرد . اولین امپراطوری های عهد باستان در آفریقا و آسیا و خاورمیانه ایجاد شدند . به وجود آمدن زیر بناهای اقتصادی موجب به وجود آمدن جاده ها ومسیر ها شد ، در این دوران حاکمان ماموران خود را به منظور سر کشی به درگیری ها و گرفتن مالیات به نقاط دیگر روانه می کرد . برای اولین بار در مصر بود که خاندان سلطنتی برای تفریح از این جاده ها و مسیر ها عبور کردند و این امر موجب گسترش جاده ها و به وجود آمدن کاروانسراها شد ، بعد ها با به قدرت رسیدن امپراطوری آسوری ها این مسافرت ها با شدت بیشتری همراه بود و پس شکست دادن امپراطوری آسوری به وسیله ی ایران ، موجب به وجود آمدن مسیر هایی طولانی شد و حتی ایرانی ها کالسکه هایی برای حمل مسافر ساختند و در مسیرها علامت هایی برای شناسایی مسیر برای مسافران ایجاد شد . یونانیان از دو جهت توانستند نقش مؤثری در جهانگردی ایفا کنند ، یک ، با ضرب سکه كه دیگر مسافران مجبور نبودند برای خرید کالا معاوضه کنند و با خود از مبدا حرکت کالا حمل کنند ، دو ، با گسترش زبان یونانی، دیگر بیشتر مردم مشکل زبان نداشتند و به راحتی قادر به برقراری ارتباط بودند . در آن زمان سفر به یونان از رونق بسیار خوبی برخوردار بود که بیشتر سفرها هم به وسیله کشتی و از طریق دریا انجام می شد . رومیان برای استفاده از هوای آفتابی به مصر می رفتند و مردم مصر هم برای دیدن باران و استفاده از هوای خنک به روم می رفتند . فردی به نام پوسانیاس که اهل یونان بود در ۱۷۰ میلادی،کتاب ده جلدی با نام راهنمای یونان منتشر کرد تا مسافران به ویژه رومی ها را راهنمایی کند ولی رومیان برعکس به مصر سفر می کردند . در گذشته هم جهانگردان مانند جهانگردان امروزی میل زیادی به خرید اجناس داشتند و مسئله ی پنهان کردن کالاهایی که از گمرک وارد کشور می شد امری عادی بود . که این وضع هنوز هم ادامه دارد ، زیرا در آن زمان ۲۵ درصد واردات به عنوان عوارض گمرکی ضبط می گردید .(فيروزيان ، 1388، ص 18)
و . . . .

فهرست مطالب:2-1-گردشگری
2-2- تاريخچه گردشگري
2-2-1- عهد باستان
2-2-2- قرون وسطی
2-2-3- رنسانس
2-2-4- انقلاب صنعتی
2-2-5- جهانگردی نوین
2-3- انواع گردشگري
1- گردشگري تندرستی (گردشگري سلامت)
2- گردشگري درمانی (گردشگري سلامت)
3- گردشگري پزشکی (گردشگري سلامت)
4- گردشگري ورزشى
5- گردشگري ماجراجویی
6- گردشگري کشاورزی
7- گردشگري مجازی
8- گردشگري زیست محیطی
9- گردشگري فروشگاه کتاب
10- گردشگري آموزشی
11- گردشگري آثار باستانی
12- گردشگري تفننی
13- گردشگري فراگیر
14- گردشگري دائمی
15- گردشگري سفری
2-4- توسعه پايدار گردشگري
2-5- تعریف اوقات فراغت ،تفریح وجهانگردی
2-6-ارتباط بین گردشگری واوقات فراغت
2-7- گردشگري و اهميت آن
2-8-گردشگری و آثار آن
2-8-1- آثار اقتصادي جهانگردي
2-8-2- آثار اجتماعي و فرهنگي
2-8-3- آثار محيطي
2-9- اجزاء و عناصر صنعت گردشگري
2-10- گردشگر
2-11- برنامه ریزی
2-12- ويژگي‌هاي برنامه ریزی
2-13- انواع برنامه ريزي
2-14- رویکرد های برنامه ریزی گردشگری
2-15- برنامه ریزی گردشگري
2-16- برنامه ریزی استراتژیک
2-17- مدل مفهومي برنامه ريزي استراتژيک گردشگري منطقه
2-18- مراحل برنامه ريزي استراتژيک
2-19- ماتريس برنامه ريزي استراتژيك کمي (QSPM)
2-20- روستا
2-21- انواع روستا از نظر سكونت گاهي

رفرنس درون متنی داردمنابع دارد