خرید و دانلود<تحقیق جرم پولشویی در اقتصاد>

تحقیق جرم پولشویی در اقتصاد,مبانی نظری جرم پولشویی در اقتصاد,ادبیات نظری جرم پولشویی در اقتصاد,پیشینه تحقیق جرم پولشویی در اقتصاد,مقاله جرم پولشویی در اقتصاد,پایان نامه جرم پولشویی در اقتصاد تحقیق جرم پولشویی در اقتصاد بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع تحقیق جرم پولشویی در اقتصاد.قابل مشاهده می باشد

توضیحات:دانلود تحقیق با موضوع جرم پولشویی در اقتصاد،
در قالب doc و در 67 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:مدیریت اقتصادی در دنیای پیچیده‌ی فناوری‌های نوین و در بحبوحه‌ی ظهور و رشد پدیده‌ی جهانی-شدن در بعد اقتصادی، اهمیتی خاص دارد؛ مدیریتی با ثبات و پایدار و برخوردار از قوانین قوام‌یافته که عمده‌ترین وظیفه‌ی آن حاکمیت حکیمانه بر ساختار اقتصادی و نظام‌های مبادله‌ای و صیانت از حریم و حدود و ثغور مرزهای اقتصادی است. در این بین، آنچه بر سلامت و صلابت مدیریت اقتصادی صحه می‌گذارد و بر آن تأکید می‌ورزد، راه‌ها و شیوه‌هایی است که از یک سو، سلامت و پویایی اقتصاد را تضمین کرده و از سوی دیگر، از بروز رفتارهای بیمارگونه و در نهایت شکل‌گیری و حاکمیت اقتصاد زیرزمینی پیشگیری می‌کند.‌
اقتصاد زیرزمینی یا اقتصاد سایه‌ای ، یکی از مهم‌ترین چالش‌های فراروی اقتصادهای ملی تشکیل‌دهنده‌ی اقتصاد جهانی است. منظور از اقتصاد زیرزمینی مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی است که در چارچوب اقتصاد رسمی تعریف و گنجانده نمی‌شود و بدین ترتیب از ‌چشم حساب‌های ملی و نیز نظام مالیاتی کشور پنهان می‌ماند. بخش مهمی از اقتصاد زیرزمینی یا اقتصاد سایه‌ای در چارچوب فعالیت‌های نامشروع، غیرقانونی، قاچاق، عملیات بازار کبود (سوء‌استفاده از نام‌های تجاری)، کارهای مجرمانه مثل دزدی، کلاهبرداری و ارتشا، فعالیت‌های مربوط به کشت، تولید، خرید و فروش و ترانزیت مواد مخدر و فعالیت‌هایی از این دست قابل شناسایی است که به آن اقتصاد سیاه می‌گویند.
شناسایی شیوه‌ها و ابزارهای راه‌یابی منابع به دست آمده از فعالیت‌های اقتصاد زیرزمینی به اقتصاد رسمی، بررسی ماهیت نفوذ و حوزه‌های تأثیرگذاری و در نهایت راهبردها و راهکارهای جلوگیری از دستیابی مجرمان به عواید حاصل از فعالیت‌های مجرمانه، در حوزه مطالعاتی پولشویی می‌گنجد.
در نگاه نخست، ممکن است پولشویی جرمی بدون قربانی در نظر آید و هیچ‌یک از حالت‌های ناخوشایند مانند احساس ناامنی یا ترس که در نتیجه‌ی جرایم دیگر مانند قتل، سرقت پدید می‌آید، درباره آن احساس نشود، اما با توجه کافی، مشاهده می‌شود که پولشویی عارضه‌ای ثانویه و متناظر با یک جرم منشأ مانند قاچاق، سرقت و دیگر فعالیت‌های تبهکاری است. بنابراین مشخص می‌شود که عاملی مانند ناآگاهی از علل و ماهیت پولشویی ممکن است آن را به معضلی نامرئی در نزد برخی جوامع و به صورت ناشناخته و بی‌پاسخ نگاه داشته باشد (فرهاد و میرزاوند، 1387).
و . . .

فهرست مطالب:
2 - 1 مقدمه
2 - 2 مفاهیم کلی جرم پولشویی
2 - 3 تاریخچه پول‌شویی
2 - 4 فرآیند پولشویی
2 - 4 - 1 جایگذاری
2 - 4 - 2 لایه‌چینی
2 - 4 - 3 یکپارچه‌سازی
2 - 5 روش¬های پولشویی
2 - 5 - 1 پولشویی در بخش مالی
2 - 5 - 2 پولشویی در بخش واقعی اقتصاد
2 - 5 - 3 سایر راه¬های پولشویی
2 - 6 پولشویی در بخش املاک و مستغلات
2 - 6 - 1 - سوء استفاده احتمالی از بخش املاک و مستغلات
2 - 6 - 2 – شاخص¬ها
2 - 7 آثار پولشویی
2 - 7 - 1 آثار اقتصادی پولشویی
2 - 7 - 2 تأثیرات پولشویی بر بخش واقعی اقتصاد
2 - 7 - 3 تأثیرات پولشویی بر بخش عمومی اقتصاد
2 - 7 - 4 تأثیرات پولشویی بر بخش پولی اقتصاد
2 - 7 - 5 تأثیرات پولشویی بر بخش مالی اقتصاد
2 - 7 - 6 آثار اجتماعی پولشویی
2 - 7 - 7 آثار سیاسی پولشویی
2 - 8 تأثیر پولشویی بر مصرف
2 - 9 مبارزه بین¬المللی علیه پولشویی
2 - 9 - 1 مبارزه با پولشویی در اسناد بینالمللی
2 - 9 - 2 پولشویی در ایران
2 - 9 - 3 قوانین مبارزه با پولشویی در ایران
2 - 10 مطالعات صورت گرفته در زمینه برآورد حجم پولشویی در اقتصاد
خارج کشور
داخل کشور
2 - 11 مطالعات صورت گرفته در زمینه اثرات پدیده پولشویی بر متغیرهای کلان اقتصادی
خارج کشور
داخل کشور
2 - 12 جمع¬بندی

رفرنس درون متنی داردمنابع دارد